Jahilood

On kolm lolli: kalamees, jahimees ja koduväimees, sest nad lähevad kodust välja ja ei tea, kas midagi saavad."

♥♥ 

Kõrtsi tuleb jahimees, tema järel jaanalind ja märg kass. Mees tellib, sööb ja joob, pärast tuleb oober arvega. Mees võtab taskust raha ja annab sellele pilku heitmata ooberile täpse summa. Teisel õhtul sama lugu: mees annab jälle raha lugemata täpse summa. Kolmandal õhtul ei pea oober enam vastu ja hakkab pärima, et kuidas mees oskab alati taskust täpse summa võtta ja miks tal jaanalind ja kõuts sabas käivad. Mees ohkab ja jutustab, et leidis pöönigult vana kannu, tegi lahti, sealt lendas välja dzhinn. Nagu kombeks, täitis dzhinn kolm soovi. "Nojah mida sa soovisid?" "Esimene soov oli, et mul oleks taskus niipalju raha kui hetkel tarvis on. Olgu see siis kõrtsiarve või siis raha Rolls-Roys'i jaoks." "Vapustav!...ja teine ja kolmas soov?" "Pikajalgne linnuke ja märg kiisuke, kes alati mu kõrval oleksid..." ohkab mees

♥♥ 

Netiavarustest leitud lugu tubasest jahiseiklusest:
Kusagilt oli meie tuppa saanud kaks hiirt. Algul ei saanudki aru, et neid kaks on, sest nad näitasid end ühekaupa. Aastaid pole sellist asja enam olnud, et hiired toas.
Foto: internet

Siis läks meil lahti tõeline hiirejaht. Lõksud söödi pidevalt tühjaks, ükskõik, kuidas ma neile sinna sööda kinnitasin. Panid niiviisi mul hea portsu hirvevorsti nahka.
Lõpuks jäi vennike mulle vahele. Panin kaks "laetud" lõksu otsastikku. Teise lõksu vahel ta oligi, sest vorstisöömise tuhinas oli tal saba unarusse jäänud.

Mõtlesin, et ongi kõik! Ent võta näpust, üleeile õhtul kui telekat vaatasin, tuli köögist joostes mu hirmunud naine, hiir kannul. Viimane vupsas magamistuppa riietekapi alla. Köögikapilt avastasime meest koosneva jälgederea. Oli saatan vist jalgupidi meekausis ära käinud! Nüüd veel takkaotsa mesi ka kanalisatsiooni. Majanduslik kahju aina suurenes...

Panin lõksud taas ootele. Enne magamaminemist piilusin kööki, hiir istus tähtsa näoga pliidi ees, jalg üle põlve. Ei teinud mu lõksudest väljagi. Pagan teda võtaks, mõtlesin...
Hommik on õhtust targem. Mõlemad lõksud olid kinni, sööt alles, ent hiir lebas pool meetrit eemal. Ilmselt sai infarkti.

♥♥ 

Jahimees ööbib metsas ja öösel poeb talle nastik püksi sooja. Hommikul läheb jahimees pissile ja sikutab pika kohmitsemise peale nastiku püksiaugust välja. Ootab mõnda aega ja küsib siis:
"Kas hakkame pissile ka - või susiseme edasi?"

♥♥ 

Safaril küsib turist matkajuhilt:
"Mis vahe on taltsal lõvil ja metsikul lõvil?"
"Seda on väga lihtne kindlaks teha. Kui näete lõvi, ulatage talle tükk liha. Taltsas lõvi võtab käest, metsik lõvi võtab käe."

♥♥ 

Baaris räägivad kütid üksteisele jahilugusid.
"Minu poole tormas kord tulivihane ninasarvik," pajatab esimene. "Lasin ta kolme meetri peale ja sirutasin siis üheainsa lasuga maha!"
"Aga mina lasin ühel elevandil kahe meetri kaugusele läheneda ja tulistasin siis täpselt silma – vant oli surnud veel enne kui maha kukkus!" teatab teine.
"See kõik on jama!" segab vahele kõrvallauas istuv mees. "Mina lähenesin möirgavale lõvile poole meetri peale ja sülitasin talle näkku!"
"Oh sa poiss!" hüüavad jahimehed. "Ja mis siis edasi sai?" "Mis siis ikka sai! Tulid loomaaia töötajad ja andsid paraja keretäie." 

♥♥ 

"Rääkige üks jahilugu," palutakse jahimeest seltskonnas.
"Istun varitsuspaigas," alustab jahimees, " ja näen, et kaugelt roomab minu poole laiskloom. Päeva roomab, teise roomab, kolmanda... Ega jõua ikka varitsuspaiga lähedale!"
"Miks te välja ei tulnud ja teda ära ei tapnud?"
"Varitsuspaigast välja tulla?! Kuulge, härra – teie küll jahimees ei ole!"

♥♥

Jahimees kõnnib metsas. Käib ja käib, kuni järsku näeb, et taevas lööb korraks imelikult heledaks. Jahimees kehitab selle peale õlgu ja astub edasi. Äkitselt roomab ühest põõsast talle tee peale ette mingi roheline olevus. Olevus kergitab end ja häälitseb: "Hrrhniuu." Mees jääb talle rumala näoga otsa vaatama. Olevus häälitseb seepeale juba pahasemalt: "Hrrrhniuuu!". Jahimees kehitab õlgu ja küsib:
"Vabandage, aga kas arusaadavamalt ei saaks?" Olevus ütleb selle peale juba hoopis vihaselt: "HRRRHNIUUU!!!"
Mees laiutab käsi ja ütleb: "No kohe mitte midagi ei taipa..."
Selle peale röögatab olevus maruvihaselt:  "No põrgut, mees, kas sa siis ikka veel aru ei saa, et ma olen tulnukas!!??"

♥♥  

Kaks meest on parajasti jahil, kui üks neist märkab jänest.
"Ruttu, lase ruttu!"
"Ei saa," vastab teine kütt, "mul on püss laadimata!"
"Mis sest, ega jänes seda tea!"


♥♥

Üks sõber räägib teisele: "Aafrikas oli nii tore olla. Ma olin hõimupealiku külaline. Ta võttis mind lõvijahile kaasa."
"Kas teil oli õnne ka?" küsib teine.
"Oli küll, me ei kohanud ühtki lõvi!"

♥♥ 


Naine: "Meheke, sa tahad homme jahile minna, aga homme on ju suur püha!"
Mees: "Sellest pole ju midagi."
Naine: "Kuidas ei ole? Homme on ju kõik poed kinni ja sa ei saa ühtegi jänest!"

♥♥ 

Läheb mees Metsikusse Läände piisonijahile. Palkab omale indiaanlase teejuhiks. Kõnnivad-kõnnivad, piisoneid netu. Äkki langeb indiaanlane maha, kõrv vastu maad. Tõuseb püsti ja ütleb:
"Siit läksid hiljaaegu piisonid."
"Kust sa tead?"
"Kogu kõrv on sooja sitta täis."

♥♥ 


Dzunglis kohtuvad kaks jahimeest. "Kas kütite juba ammu elevante?" küsib üks.
"Oh ei," vastab teine, "tulin Aafrikasse putukaid püüdma, aga kaotasin prillid ära."

♥♥

"Nii tarka koera kui minul pole mitte kellelgi!" kiitleb jahimees.
"Seda olen ka mina märganud," vastab tema kaaslane. "Alati, kui sa püssi palgesse tõstad, jookseb ta imekiiresti kõige jämedama puu taha."

♥♥


Jahimees tuleb jahilt ja kiidab naisele: "Noh, sel aastal pole sul vaja kingituste pärast muretseda!"
"Kas lasid hõberebase maha?"
"Ei, ma lasin näärivana maha!"

♥♥ 


Kolm jahimeest läksid jahile. Jõudsid metsa, tegid tule maha, istusid ümber lõkke maha, avasid pudeli ja hakkasid jahimehe jutte vestma.

Esimene jutustab: "Läksin jahile, komistasin puujuurika otsa, püss kukkus maha ja läks lahti, kuul otse karule silmaauku! Tõsijutt!"
Teised vaatavad üksteisele otsa: "Juhtub, juhtub."

Teine lisab: "Läksime jahile, tegime tule maha, avasime pudeli, püss kukkus maha, pauk taevasse ja otse pardile pihta, part kukkus otse lõkkesse süte peale, kohe küps, hea peale hammustada."
Jahimehed mõtlevad pisut ja tunniustavad, et loogiline jutt: "Juhtub, juhtub, miks ei juhtu!"

Kolmas siis tõmbas hinge ja ütles: "Läksime jahile, tegime tule maha, võtsime pudeli välja... kurat! Avaja oli maha jäänud. Panime pudeli kotti tagasi."

"Mine räägi seda juttu oma surnud koerale! Tühi lora!" ütlesid teised üksmeelselt.

♥♥ 


Kaks jahimeest räägivad omavahel.

Üks küsib teise käest : "Noh kuidas eilne jaht siis ka õnnestus?"
"Ah lasin ühe metskitse maha."
"Kuidas, siin kandis on metskitsed ju haruldased?"
"Ega see kits nii väga metsik olnudki, seda võis rohkem öelda tema omaniku kohta !"

♥♥ 


Kaks hunti uurivad eemalt jahimehi - kõht nagu tühi, haukaks ühte nati.

Üks hunt hakkab imelikult nihelema ja teeb ettepaneku nendest jahimeestest eemale hoida.

Teine imestunult pärib siis põhjust.
Esimene vastu:
"Kurat ma sõin alles eelmine kuu ühe uusrikka jahimehe ära - mobiiltelefon helises nädal aega kõhus."

♥♥ 


Kaks jahimeest ajavad juttu jahi eripäradest Aafrikas:

"Hiljuti olin ma Aafrikas ja leidsin väga efektiivse mooduse, kuidas tuleb tiigreid lasta. Jahile tuleb minna öösel - tiigritel öösel silmad põlevad nagu kaks rohelist tulukest. On vaja sihtida silmade vahele ja tiiger on kutu!"
"Ja palju sa neid maha lasid?"
"Ainult ühe! Pärast nad kuradid hakkasid liikuma kahekesi paaridena, ja ühe silma pigistasid kinni!"

♥♥ 


Kaks jahimeest kiidavad oma koerte taibukust.

"Mina pean oma Pontut alati nööri otsas hoidma, kui postimees meie majast mööda läheb," ütleb esimene,"sest selle mehe nimi on Kass."
"Mina olen aga meie tänaval patrullinud politseiinspektoril kolm korda pükse keemiliselt puhastada lasknud," kaebab teine, "sest tema nimi on Post..."

♥♥ 


Jahimees on jahituristiga metsas. Viimasel õnnestus kitse näha ja see maha lasta. 

Kitse juurde jõudes turist kaotab verd nähes teadvuse. Jahimees helistab kiirabisse ja küsib, et mis tegema peab? Kaaslane on surnud... Kiirabitöötaja rahustab mehe maha ja ütleb:"Esmalt veenduge, et ta surnud on."

Arst kuuleb telefonist püssilasku ja siis on tükkmaad vaikust...

Natuke kohinat ja sahinat telefonis ja jahimees toru otsas: "Nii, mis ma edasi tegema pean?"

♥♥ 

Tallinna loomaaiast põgeneb karu.

Mati K käivitab kohe otsimise ja leiab karu üles, aga see on puu otsa roninud. 
Mõtleb siis Mati, et kellele helistada ja helistab siis jahimehele Villu R-le, et vaja karu elusalt puu otsast kätte saada. 
Tuleb siis Villu, kaasas suur jahikoer, püss ja pikk kaigas. Vaatab, mõtleb ja ütleb, et tal on vaja ühte abimeest. Mati leiab abiliseks kojamehe.

Villu annab abimehele püssi ja seletab: "Vaata, mina ronin puu otsa ja torgin kaikaga karu kuni see kas alla ronib või siis kukub. Siis haarab mu tark koer tal raudse haardega munadest kinni ega lase lahti enne, kui mina alla tulen ja karu kinni seon." 
"Selge," ütleb kojamees, "aga mis ma selle püssiga siis teen?"
"Vaata," seletab Villu, "kui mina juhuslikult puu otsast alla kukun, lased KOHE koera maha!"

♥♥