9.7.25

Korralik talgupäev, mil sai ühtteist valmis.

5. juuli oli vihmasegune päev nagu kõik eelmisedki. Paarikümnene jahimeeste punt kogunes Kõrkkülla, et teha valmis mõni uus ja natuke kohendada vanu jahipukke. Metsaistutamise talgud olid juba minevik, nüüd vaja tulevastele jahtidele mõelda. Vana kombainikuur pakkus ilmaüllatuste eest varju. Tegus päev andis nii palju toodangut, et poleks osanud arvatagi. Aga ju siis oli töökas brigaad koos.

Veidi tavatu, aga nõupidamiseks läks seekord väga vähe aega. Küllap sellepärast, et hea projekt oli juba eelnevalt paberil ja pildil.

Madis kinnitas üle ja töö läks lahti!


Olav tassis lauad kohale ehk tegi kaaslastele Kalevipoega.

Kõvemad vennad nagu Riivo ja Margus võtsid postide tassimise vabatahtlikult endale.

Tööd jätkus kõigile, ole sa noor või vana. Kohale toodud erinevat mõõtu naelad said Toivo poolt täpselt neljaks jagatud. Et igale pukile jätkuks.

Aarne käis vahepeal tööriistu juurde toomas.

Kristel: Ma ju ütlesin sulle, et kohale tuleb meie seltskonna tuumik.

Tiit ja Priit kogenud ehitusmeestena olid nii kiired, et vaevu jõudis abitööliste punt neile materjale ette vedada. Õppinud mehed ja head riistad näitasid klassi.

Et silm on sirkel ja nina vinkel, teab Rain Mesila juba esivanemate kaudu. Usalda, aga kontrolli, see jäi koolist meelde.

Jarmut arvas, et kunagi laoti selliselt talutare seinu.

Mis aparaat see niisugune võiks küll olla? Andero kohe peab selles sotti saama.

Aivo ja Peep usinasti tööhoos. Üheksa korda mõõda, üks kord koputa.

Pukki saadeti vanim talguline, et kontrollida, kas üles-alla käik ka libedalt läheb. Läheb küll.

Ennelõunaks oli kaks "perepukki" teeleminekuks valmis.

Kuuri vaja ruumi teha, uus töö ootab! Sarvik aitab.

Supitund käib iga talgupäeva juurde. Ega tühi kott püsti seisa!

Lõunasupp söödud ja siis sai hakata esimesi teele saatma.

No siia ta jääb. Loodame temast küttimisel palju tulu. Vaade igatahes on suurepärane.




















Kokku sai selle päevaga valmis neli suurt nn perepukki. Lisaks said putitamist hulk varasemaid, mis meie seltskonda ausalt juba aastaid teeninud. Kogu päeva jooksul toodetu sai ka paika. Just neisse kohtadesse, kus nad küttimisel eriliselt vajalikud on.

Siinkohal on paslik ära märkida asjaolu, et Gert Aavasalu tegi omad töökohustused klaariks sellega, et värvis üksinda üle meie jahimaja abihoone. Seegi oli päris kõva ettevõtmine, kus töötunde tuli üksjagu ja rohkemgi veel kui vaja olnuks.

Ravi läbitud ja uuesti teenistusse!


Veel on kavas üks ühisettevõtmine enne suurema jahi algust. Nimelt vajavad metsasihid ja -teed võsast puhastamist. Siis on võimalus kõigil neil, kes pole saanud eelmistel talgutel osaleda, oma panus anda. Jälgige info liikumist!

Pilte tegid Kristel Hani ja Toivo Vaik.

KOHTUMISENI VÕSATALGUL!