6.12.14

SELLEKS AASTAKS JOON ALL

Ei millelgi muul kui ühisjahtidel. Nüüd jätame metsad ja seal elavad ulukid jõuluootusse ja lõpetame ajujahi. Kärla meeste hea jahiõnn kippus viimastel ajupäevadel selliselt kahvatuma, et vägisi ajas ümisema Ivo Linna laulu: "Tuleb päev, tühi päev, võib-olla on neid palju veel..."

Oli tõesti nii, sest kaks eelmist ajujahti ajasime vaid neil ulukitel suure hirmu nahka, keda me küttida ei soovinud. Need, keda me pikisilmi ootasime, oskasid end metsa ilusasti ära peita.
Kui me oleme isekeskis arutanud, et hommikuse tühja aju võiks ära jätta ja alustada päeva kohe teisega, siis täna oleks võinud kõik eelmised ära jätta ja alustada viimasega.
Viimasest ajust tuli välja metssiga, kes esmalt tutvus olukorraga, et oma nahapäästmise strateegia välja töötada. Nähes, et ta on kütile liiga lähedal, võttis metsaveerel oma 30 meetrit teisele poole, et ära tabada keskpunkt kahe küti vahel.

Erudeeritud metssiga, kes enne tee ületamist olukorraga tutvub

Tähelepanu, valmis olla ...

... start!

Strateegia sai notsul õige valitud, sest reaktiivlisele stardile ei jõudnud jahimehed adekvaatselt reageerida ja notsu nahk jäigi augustamata. Ent sama hästi ei läinud põdrapullil, kelle reaktsioon jääb metssea omale alla.
Nimelt meie viimase põdra küttis Janis Niit kõige viimasest ajust õhtueelses hämaruses.

Seda ulukit ei tapnud mitte Janise pilk, vaid täpselt teele saadetud kuul
Fotod saatis Arne Saagpakk

Seltsi juhatus tänab kõiki, kes sel hooajal aktiivselt hiilimis-varitsus- ja ajujahis kaasa lõid. Eriline tänu kõigile täpse käega küttidele. Sügav kummardus neile, kes metsades-soodes rassides ja higi organismist välja uhades vapralt ajuliinis käisid ja seal valju häält tegid. Head soovid kõigile meie fännidele, kes jahimeeste tegemistele internetiavaruste kaudu kaasa elanud on. Aitüma maaomanikele, keda ei häiri maha jäetud jahisaabaste jäljed või autode liikumine põllu- ning metsteedel.

Meile ette antud kohustused on tõepoolest täidetud ja nagu meil juba traditsiooniks saanud, korraldame jaanuaris kindlasti veel ühisjahti hirvepullidele. Siis kui talv ja lumi väljas...

Ongi selleks korraks kõik. Jälgigem meie ajaveebi ja kui just uut artiklit või teadet ka ilmunud pole, kerigem oma aega tagasi, sest viimastel aastatel on see võimalik. Võimalus aega tagasi kerida on suur õnn, sest see laseb täpselt meenutada kõiki neid toredaid hetki, mis koos läbi elatud.

ILUSAT JÕULUOOTUST!