15.3.22

Pidu peetud, uus hooaeg võis alata.

Kui varem sai aastapidu nimetatud kui hooaja lõpu tähistamist, siis seekord otsustati sedamoodi, et pigem võiks seda sündmust hakata nimetama hoopis hooaja alustamise ürituseks. Et siis asi uue hooga käima panna. Kuna vahepeal oli laialt leviva tõve pärast aastane paus, siis seekord oli pidulisi kohal rohkesti, sest ega loodus tühja kohta salli. Seekord tuli siis kõike teha topelt.

Loojanguvärvid andsid tulijatele aimu, et pidu tuleb tõsine

Foto: Toivo Vaik

Kuna kütid olid ju kogu jahiperioodi ninapidi koos juba olnud, siis oli rohkem juttu just abikaasade poolel, kes polnud nende aastate jooksul trehvanud. 

Muljeid, mida üksteisega üle pika aja jagada, oli küllaga.

Nagu varemgi, ei jäänud ka seekord lugupidamine tublimatele ära. Ega neid leida pole kerge, sest ära märkimist vääriks enamus jahiseltskonnast. Aga seekord langes valik järgmiselt: Taivo Villak - hooaja viljakaim kütt, Sven Mägi - väsimatu ajujuht, Ive Mägi - parim koertega ajaja, Toivo Vaik - jahisündmuste kajastaja internetiavarustes,  Ott Lõugas - kõige energilisem ajaja ja rasketes oludes tehniliste meetmetega abistaja. 

Peale kõnesid ja aplause istuti peolauda ja uuriti, mis head ja paremat seal leidub.

Üks rõõmsamaid tegelasi sel õhtul oli sünnipäevalaps Kaido Teär. Oma juubelihõngulist tähtpäeva sai mees tähistada jahisõprade seltsis ja kulul. Rõõmu väljendamiseks lehvitas ta igal võimalusel kõigile, kes talle tähelepanu ostutasid.

Neemed omavahel...

Urmas Trei rõõmustas kõige rohkem selle üle, et õnneloosi võitjaks pärjati abikaasa Tiiu.

Peep Kuus väidab, et oli pidusse sattunud päris esmakordselt. Samas tunnistab, et kõige parem on tulla ikka koos kaasaga. Lubas seda teha ka kõigil järgnevatel üritustel.

Kuid ega ükski pidu seisa üleval ainult laua taga istumisest. Tantsumuusikat tegi meie vana tuttav Tarvo Raja. Tänapäevase tümpsmuusika ajastul paitasid kõrvu mõnusad retrolood, mille saatel oli tantsupõrand iga loo ajal tugevalt ülerahvastatud. Suurepärase peolaua ja kõrgklassi tasemel teeninduse eest hoolitses majaperemees Andi Kuivjõgi.
Mälumängu oli püsti pannud Arne Saagpakk ja me saime teada, et Kärla jahimehe keskmine vanus on 52 aastat, et eelmisel hooajal lasti ühisjahist 102 hirve 143-sest üldtulemusest. Et ühisjahis sai käe valgeks 33 kütti ja palju-palju muudki. Kes õiget vastust tabama ei juhtunud, see sai vähemalt seltsi elust palju huvitavat teada.

Suurt elevust tekitas mäng, kus kalarookimise kinnastes kätega tuli avada nätsupakk, see endale suhu panna ja siis kogu tegevus järgmisele lauakaaslasele edasi anda.Fotod saatis Arne Saagpakk

Õhtu kõige pisem tegelane kümnekuune Natali lubas järgmisel sügisel koos isa Oti ja ema Gerliga ajusse tulla. Samas palus ta uneaja lähenemise tõttu valgust pisut väiksemaks keerata.
Foto: Toivo Vaik

Aga selline see õhtu siis ka sai. Rahvas hakkas laiali pudenema alles tükk aega peale keskööd. Et ennast vormi viia uueks, tegelikult juba alanud hooajaks.

KOHTUMISENI UUTEL JAHISEIKLUSTEL!