18.2.14

50 000

Head jahikaaslased, jahi- ja loodushuvilised!

Täna täitus päev, mil meie blogil on ette näidata 50 000 külastuskorda. Kui me 2011. a sügisel alustasime, siis ei osanud keegi arvata, millise loetavuse me saavutame. Senine päevarekord on 386 klikki.

Kuna blogi on vaid eestikeelne, siis võime selle järgi ära testida ka paigad, kus liiguvad ringi eesti mehed ja naised. Lisaks Euroopa riikidele ja USA-le näitab blogi paroolidega kontrollitav "tagatuba" ära, et meie lingile on klikitud Jaapanis, Hiinas, Vietnamis, Iisraelis, Bahamas, Indias, Araabia Ühendemiraatides, Ecuadoris, Singapuris, Malaisias, Panamas ja mujalgi. Ühesõnaga: tuleb nõustuda sellega, et maailmas pole kohta, kuhu eestlase jalg ei oleks astunud.

Meie, Kärla jahimehed, tegeleme vaikselt oma hobiga ja püüame kontrolli alla hoida neid ulukiliike, kes soovivad oma haaret laiendada rohkem kui see inimesele sobib. Samas hoida neid, kes looduse vingerpusside või inimtegevuse tagajärjel on rariteetideks muutunud. Hetkel meenuvad kohe halljänes ja valgejänes. Kuigi visalt, näeb viimasel ajal ometi looduses neid peaaegu olematuks muutunud liike järjest enam. Jahiulukeid neist aga niipea veel ei saa. Ootame, et need liigid väljuksid kõigepealt väljasuremise ohust.

Inimene on juba kord looduse krooniks sätitud ja tema ütleb, kuipalju ulukeid saab olla, et ei rüüstataks meie metsi, põldusid, aedu. Et meil ei muutuks igapäevaseks nähtuseks liiklusõnnetused metsloomadega. Samas tuleb säilitada tasakaal, et ühtegi ulukiliiki ei viidaks sinnamaani, kus tema tulevastele põlvedele säilitamise nimel peab kasutama kannet Punases Raamatus.

Meie, Kärla jahimehed, ainult ei küti, me loendame ulukeid ja aitame muul viisil kaasa igat sorti teadusliku materjali kogumisele. Me toidame loomi, kui on raske talv. Me hoiame toitmisega ulukeid oma loomulikes elupaikades, et nad oma tegevuse tõttu ei satuks põllumehe või aiapidaja põlualuseks. Hädasolevat või väljaspool jahipidamist viga saanud ulukit ei kütita, vaid aidatakse, kui on võimalik leida mingi muu lahendus. Kahjuks igakord ei ole see võimalik.

Aitäh kõigile meie lugejatele! See innustab meid tegudele. Tänan kõiki jahikaaslasi Kärla seltsist, kellega koos veedan ma oma vaba aja parimad hetked. Jõudu kõikidele teistele jahimeestele üle maailma!

Toivo Vaik
Kärla jahimeeste blogi toimetaja

Juubelijutu juurde valik pilte Arne Saagpaku ja Kristel Hani kaamerast.