5.4.19

Hooaeg läbi, ent trofeed vedelevad maas

Kes viitsib looduses ringi liikuda, see võib ühtteist leida. Aeg on selline, et trofeed vedelevad paikades, kus sarvekandjad varem liikunud on. Uhke sarve, hea õnne korral ka sarvepaari omanikuks võib saada inimene, kellel jahipidamisest aimugi pole. Jahimehest kuldmedalimees Rain Mesila sattuski paika, kust oli võimalik leida isegi selline sarvepaar, mida loodusest küttida pole võimalik.

Krooni kahvlit vaadates tundub, et see hirvepull järgnevatel aastatel kuldsarvi pähe kasvatada ei suuda. Aga peab siis alati kõik kulda sisaldama, iga trofee on omamoodi huvitav. 

Kui hirv kaotas sarve heinarulle nokitsedes ja alustab uue sarvepaari kasvatamist, siis tundub, et vanasõna eeslist ja kahe heinakuhja vahel nälga suremisest võib ümber teha. Umbes selliselt, et kui oled ikka OINAS, siis oskad ka heinarullide vahel nälga surra.
Fotod saatis Rain Mesila


Blogi poolt palve kõigile loodus- ja jahihuvilistele: Saatke blogisse pilte ja kirjeldusi oma leidudest! Et blogi enne tõsisema jahi algust igavusest hallitama ei läheks!