17.8.16

Veel saarlaste jahipeo fotomeenutusi ...

Paar nädalat ja metsades läheb lahti kõikehõlmav suuruluki jaht. Algul hiilimise ja varitsemise näol, 1. oktoobrist aga juba ajujahina. Veel on aega oma jahirelvad lasketiirus üle kontrollida, sest ajujahis osalemine pole see, mis pukis vaikselt metssiga passida. Vaadata üle oma kõikide dokumentide kehtivus ja tasuda ära jahipidamise õiguse tasu. Kui need asjad tehtud, võib südamerahuga jahiretkele asuda.

Kärla Jahimeeste Seltsi üldkoosolek otsustas kevadel, et alates sellest hooajast on ühisjahis tabatud ulukite saak kõigile jahis osalejatele tasuta. Ehk siis higi, vaeva, märgade riiete ja täpse tabamuse eest. Kehtima jäi vaid väärika trofee eest tasumine, sest õige jahimees soovib ise seda teha.

Siinkohal on paslik lisada veel mõni foto suvisest SJS kokkutulekust ja mõelda sellele, et järgmise aasta ürituse korraldamine on juba meie õlul. Kutsume üles kõiki, kes varitsustes tunde oma tulevasi trofeesid passivad, kulutada see aeg üritusele mõtlemise peale, sest headele ideedele ja nende teostumisele on aluseks eelnev tõsine mõttetöö.

Järgnevalt siis veel mõned kaunid suvised hetked, mida vahendas blogisse oma kaamera kaudu Arne Saagpakk.

Päris jahimeheks saades värvin end veel kirjumaks

Tsuktšimaa uudised ennustavad karmi talve

Saluut nagu ühine laskekatse

Sai priskelt söödud-joodud, aga koju tuleb ikka rohkem viia kui kaasa toodi