20.3.18

Kahe peo vahel

Kuuldavasti läks Kärla jahimeeste pidu hästi. Nagu varasemetelgi aastatel. Kuid mis seal nässu minna saakski, sest meie jahimeeste seltskonda ja selle olemust kirjeldati hästi Saarte Hääles. Kes veel lugenud pole, tehku seda siinkohal:

https://www.saartehaal.ee/2018/03/17/sjs-50-karla-jahimeeste-seltsi-suurim-au-ja-uhkus-selle-liikmed/

Aga kui tulla peo juurde tagasi, siis esitan siinkohal järgmise hommiku emotsioonidest pungil ürituse kirjelduse Kristelilt:

"Kõik sai alguse aastate eest ja nüüd tundub, et läheb järjest paremaks...juba kolmas..vägev.
Algas jälle bussisõiduga alates Kuressaarest ja sedasi ribu-radapidi mööda meie jahimeeste kodu kohti. Korjati bussi kõik kes sellest huvitatud olid...ja sisse astudes oli reispass juba ootel nii daamidele kui härrastele.... tund meeldivat sõitu meje jahialadelt Marta Lovisesse ja kohal oldigi. Pidulisi oli kokku tulnud pea 60, kõik rõõmsad ja roosad. Pidu sai avatud Arne Meslila poolt, kes soovis ilusat olnud naistepäeva ning kiitis omi jahimehi ja naisi. Ilusat pidu ja avatud see oligi. Ahh jaa õnnitleda sai ka MartaLoviise peremees-kes sai samal päeval ühe aastaringi juurde.. kink ja käepigistus. Siis sai praadi ja muid hõrgutisi maitsma hakata... kostsid esimesed toostid..jahimehed ju kirglik rahvas.. õhtu edenedes hakkas pillimees mängima-esimesed paarid olid kõpsti põrandal ja tehti ikka selliseid poognaid...oi oli ikka tore.. ja nüüd kui pillimees puhata tahtis oli Raimond Pugi viktoriin... oli huvitav.. ajud pandi tööle... oli arutamist ja elevust.. loomulikult selgusid võitjad -kes? Kes seda enam mäletabki. Vaheldumisi pillimehega toimetati mänge teha. Järgmine oli Arne ja Kristeli teatevõistlus... koosnes jahimeestele vajalikke oskuste proovile panekust.. algselt pidid valgel paberil meie jahipiirkonna kontuurjoonega kaardil määrama erinevaid punkte -oli ikka kuulda, et ei ei ei-see pole mitte nii lähedal mädasooga   eieiei see umbtee pole sedasi -nii nii tore... siis oli järgmiseks tundlikud käed -valiti 2 võistlejat kes käed suurde prügikotti pistsid -seal olid karvased asjad -naised kiljusid ja mehed tegid ikka igasugu nägusid...aga samuiti kõigil vastused kirjas... siis oli kompassi tundmine- iccc -jahimehed teavad kus asuvad.. tõesti teavad. Oli veeljäänud nobedad näpud...kerida ketida kiiresti kiiresti niiti pulgalt pulgale...ja viimaks kaliibrite tundmine... proffid olid laua ääres..prillid pandi ninale...Urmas veel eriti ilusad ja punased...

No kas saab enam üldse rõõmsamat peolist olemas olla kui Urmas seda on
Foto: Arne Saagpakk

... sealt see tarkus tuli... ja tehtud oligi kogu see värk... võitjad olid eriti uhked...tegid ikka hääli.. ja siis jälle pillimees.. järgmine mäng oli Kalle ja tema tiimi oma - kujutage ette... vana vene aja present kindad ja nätsupakk milles 5 lehte... ja siis kõlas läks..... kõlas ergutusi oma laudkondade poolt.. ja oli ikka keeruline neid lehti sealt kätte saada... aga saadi... emotsioonid olid laes...mäng tehtud ja võitjad selgunud.. jälle kõik õnnelikud... pillimees sai lavale... lõpuks ometi... pärast seda  väikest tantsu oli veel mõni mäng jäänud...see oli eriti hea.. ütleme nii, et paljud said kena tünga... tuli Ive nii kenast üle põranda kandik käes ja põll selle peal...kandikul oli meeletult asju...proovisime kõik neid meelde jätta... jätsime...ja siis tuli üllatus..  ehhh -polnudki vaja neid -vaja hoopis kirjeldada -mis Ivel teistmoodi oli..nohhh -oli ikka vimkaga ülesanne.... ja siis leiutati... uued riided... soeng.. kunst asju pakuti jne... tore tore.. saadi need kirja ja juba arvati et läbi aga ei mitte.... vot nüüd tuli siis kirja panna see mis kandikul oli... saime juba 2 korda kenast naerda ja jälle paber välja ja mälust välja otsida asjad mis kandikul... no vot -oli ikka tore mäng küll... lõpuks pani puraka Uno... andis sellise matemaatika ülesande, et kõik hakkasid arvutama... otsiti ja otsiti lahendusi... kes kiirem sai vastuse ja osad loobusid ja tean ka kedagi kes laupäeval veel vastuse saatis -ei saa ju lihtsalt alla anda... ja tants ja trall jätkus kuni sinnani kui Järmut tuli... veel mõned tuisutopsid ning koduteele... koduteel nagu jahimeestele kohane... 1 kährik.. paar kitse ja mõned hirved.... bussis melu kestis kuni sõidu lõpuni.... kõik olid väsid aga õnnelikud... eks pildid räägivad enda eest."

Vaata kogu pildigaleriid, mille on kokku pannud Kristel ja Arne


Suured peod pole veel sugugi möödas. 31. märtsil saab olema Kärla Rahvamajas kogu Saare maakonda hõlmav jahimeeste aastüritus. Loodame, et oled ka seal aktiivne osalema, sest ega jahimehele vaid ühest peost piisa! Kust muidu tsirkust saab kui ise ei tee!


KOHTUMISENI SUUREL PEOL!