8.6.21

Suur suvi on tegutsemise aeg

 Suvi on kasvamise, arenemise ja küpsemise aeg. Metsades on elu vilkam kui kunagi varem. Ööd on valged ja kes see ikka valgel ajal magab. Ka jahimeest tõmbab taas rohkem metsa, sest alanud on sokujaht. Vaikselt peidus olles uhket sarvepaari oodates lendab aeg. Kui parasjagu meelepärast trofeesokku ette ei satu, siis saab naudingu nende loomade jälgimisest, kellele jahipidamiseks luba veel taskus pole. 

Soolakud töötavad täiel võimsusel, tervislikku lisaainet vajavad nii suured kui väikesed. Allpool olevad rajakaamera jäädvustused saatis blogile Arne Saagpakk. Aga nüüd laseme piltidel oma lugu  jutustada:


Oh, silmad, need silmad ei iial unune


Millal tasun memme vaeva...hetkel pole peale musi mitte midagi muud pakkuda


Sarved kasvavad kohe kiunudes


Tead, lase praegu jalga, sinuga tegelen ma septembris!


Mudamere ääres, porikalda peal...


Lisaks veel üks pilt tigude koosviibimisest. Mis nõu seal peetakse või millist muret või rõõmu jagatakse, jääb inimestele teadmata. Aga küllap nad isekeskis asjad ära klaarivad.
Foto: Toivo Vaik

Lühidalt öeldes, looduses on, mida vaadelda. Kutsume kõiki metsaretketele eriti just varahommikuti ja hilisõhtuti, mil metsaelanikke enam ringi liigub. Vaatamisrõõmule on boonuseks sajahäälne linnulaulu koor, mis paitab oma muusikaga iga matkaja kõrvu.

KOHTUME METSAMATKAL!