2.7.23

2023.aastast pool seljataga

Ehki kalendriaasta on tõepoolest juba poolitunud, on jahimeestel hooaja algusest möödas vaid kolmandik. Jahimehe aasta kestab teatavasti 1. märtsist kuni järgmise aasta veebruari lõpuni. Praegu on on aeg, kus metsades on rahulik periood, mil lastakse ulukite järglastel ilmale tulla ja end jalgele upitada. Sel perioodil toimub varitsusjaht peamiselt kõrgistmetelt põldude ja heinamaade servadel. Hooaja algusest võis pidada jahti ainult metssigadele ja esimesel paaril nädalal ka mõnedele väikeulukitele. Sokujaht sai avatud 1. juunil. Seega tegemist jätkus neile, keda pukis passimine tõmbab. Ja ega saagid tulemata jäänud. Toome siinkohal ära täpse käega jahimeeste nimed. Et innustada neid, kellel hooaja avasaak veel siiani kusagil ringi jookseb.

Taivo Villak 3 ja Rein Maimann 2 metssiga, Urmas Pildre, Toivo Vaik, Sergei Skljarenko ja Reimo Prants iga mees üks metssiga. Metssea ja sokuga on maha saanud Madis Mets, soku on endale saagiks teinud veel Olav Etverk ja Pekka Martikainen (külaline).

Olavi sõnul ajasid talle sokuhakatise ette hirved kui ta juba pukist maha tulnud oli. Kas oli see tingitud tihedast konkurentsist mõne harva rohulible pärast heinamaal või oli tegu niisama loomaliku kiusuga, mine võta kinni. Aga et lastu puhul oli tegemist igati õige valikuga näitab pilt. Hilisemas väärindamisprotsessis selgus, et valesti arenenud sarved olid loomale pähe tekkinud varasema koljuvigastuse tõttu.


Meie jahimaadel on juba mõnda aega olnud näha märke kopra olemasolust. Isegi niipalju, et millalgi on tulnud kopratamm jõelt eemaldada. Aga üha rohkem neid karvapässe levib ja meil on üks huviline, kes kopra jahtimisega järjepidevalt tegeleb. Riivo Mesila on see mees, kes kopra leviku piiramise oma südameasjaks võtnud ja ka sel hooajal neid juba 4 isendit saagiks teinud. Eelmisel hooajal pärjati üks tema koprakoljudest pronksmedaliga. 

Pronksiväärne kopratrofee

Juba vähem kui poolteist kuud ja lisandub punahirve hiilimis-varitsusjaht. Aga kõik, kellel püssitorud veel seestpoolt õlised, soovitame kesksuviseid päikestõuse ja -loojanguid nautima minna.Fotod: Toivo Vaik

EDU NEILE, KES MAGAMISE ASEMEL JAHTI PIDADA VIITSIVAD!