14.10.19

Pullitegemine lõppenud, oli tõsine jahipäev

Mida päev edasi, seda vingemaks jaht läheb. Ka osavõtjate arv ei näita raugemise märke, ilmselt selletõttu edu tulebki. Eelmine laupäev, milleks kõik ilmateenistused tugevat vihma ennustasid, oli vähemalt meie maadel ideaalne päikesepäev. Omamoodi suunas jahi korraldust ka käimasolev Saaremaa ralli, sest neid paigus, kus niigi mürglit juba omajagu, polnud meil mõtet enam jahipasunat puhuma minna.

Sügisesest kirju ja päikseline hommik oli kodust välja ajanud oma nelikümmend jahihuvilist
Foto: Kristel Hani

Mida pikemalt me koos käime, seda rohkem traditsioone lisandub. Kasvõi näiteks see, et kui asjaks läheb, sekkub tavaliselt kohe keegi nooremast jahimeeste põlvkonnast. Nii ka sel hommikul kui esimesest ajust küttis põdralehma Tiit Kuus.

Kui Tiit vähemalt ühte saaklooma jahipäeva kohta ei teeks, oleks see üpris kummaline
Foto: Timo Jõeäär

Aga hõlpu ei antud ka hirvedele. Pulliga sai maha Aarne Mesila ja lehmaga Riivo Nael. Nael oli veel nii kõva mees, et oskas võsa vahelt isegi seakesiku saagiks teha. Samas jäi silma asjaolu, et ehkki tundub, et hirvede arvukus on vähenemas, siis mõnes paigas näeb neid aga suurtes karjades olevat.

Vaevalt oli aju alanud kui juba ...
Foto: Arne Saagpakk

Ei jäänud seekord pealtvaatajaks ka Kaljo Lihulinn, kelle kontosse läksid põdrapull ja põdralehm. Põdravasikaga sai maha Gert Aavasalu. Kõik sealt lähedalt, mida oli  juba pikemat aega meie blogile peegeldanud Sven Mägi rajakaamera. Tundus, et sealsete ulatuslike männinoorendike lähedusest said võimalikud kahjustuste tekitajad ellimineeritud.

Uhke trofee ootab seina panemist
Foto: Arne Saagpakk

Kogu pere langes saagiks, seega ei jäänud ühtki leinajat maha
Foto: Toivo Vaik

Ei saa jätta panemata ka Riivo Naela jahisaagi pilte, mis jäid küttimiskohal küll salvestamata, ent kogunemiskohal sai ikkagi aparaati püütud. Hirvega pildi autor on Jaanika Kinks ja sea võttis üles Madis Mets.


Et paugutamist oli üksjagu, oli meile kusagilt kaela saadetud ka üks luuraja, kes tundis huvi, millega tegu. Aga oli ta meile sõbralikust või vaenulikust piirkonnast lähetatud, seda ei õnnestunudki kindlaks teha.
Luuraja tabas otse teolt Neeme Õige

Sikutamise tööd oli sel päeval küllaga ...

Kuna jahimeeste külmikud on juba mitmekesistest ulukiliha toodetest pungil, jäi seekord peale isu valmistada ise põdrapraadi või -kotletti. Tükeldamise ja portsude tegemise juurde lastakse aga ainult kindla käe ja hea silmamõõduga mehi ning loomulikult jälgib asjade kulgu järelvalve.
Foto: Kristel Hani

OLI ÄGE JAHIPÄEV, NÄEME JÄLLE!