17.9.23

Asi edeneb, ka ühisjaht andis korraliku saagi.

Eile toimunud esimene ühine hiilimis-varitsusjaht oli päris edukas. Esimese korra kohta üle ootuste igatahes. Aga enne veel kui hakkame seda varahommikut lahti lõikama, seame siia ritta ka kõik need, kes septembri esimeses pooles üksikjahist on tasapisi saaki nokkinud. Edukaim tegija on Taivo Villak, kes on suutnud tabada selle ajaga viite metskitse-sokku ja kolme hirve. Kitse on saagiks teinud ka Kalle Voog. Panus metssigadele on küll tagasihoidlikum ja seda peamiselt kahel põhjusel. Üks osa kärssninadest istub ööpäev läbi turvaliselt maisipõldudes, kus tõlvik juba suupäraselt maitsev on. Kes sinna pole jõudnud, ootab kusagil tamme all tõrude kukkumist ja söötmisplatsidel on suht vaikne. Aga sead on siiski üles leidnud ja maha paugutanud Tiit Kuus ja Madis Mets.

Toivo Vaik tegi saagihirve ühel udusel varahommikul, kus loom tema soolakule ilmus. Järjekordne saak tuli vastavalt meil kehtivatele reeglitele üle anda juhatusele majandamise tarbeks. 

Foto: Olav Etverk

Ehkki üksikjahtidest rohkem pilte blogile saabunud pole, on kuu esimese poole hirveküttide nimekiri lisaks eelpooltoodutele üsna aukartustäratav. Täpse käega olid veel Jürgen TammAivar Saagpakk, Andre Pildre, Kaido Teär, Ain Rüütel, Margo Annusvere (külaline), Madis Mets, Neeme Sinimeri, Priit Kuus, Kristel Hani ja Karl Heinla. Andres Mürk jõudis maha võtta isegi 3 hirve. Jääb vaid loota, et kuu teine pool vähemalt sama edukas on.

Aga nüüd siis ühisjahi juurde, milleks oli kella viieks kogunenud 29 jahilist. Võta pilti kust nurgast tahes, pildistamiseks ei mahu telefoni ekraanile kogu seltskond mitte kuidagi ära.
Foto: Kristel Hani

Sellehommikuseks saagiks langes viis hirve ja ka esimene põdrapull ohverdas ennast Diana tahte kohaselt. Et blogile pole saagi tegemise järjekord teada, siis paneme siinkohal nimed rivisse jahipäeva lõpparuande pealt võetuna. Esimese selle hooaja põdrapulli küttis Madis Mets. Varahommikused hirvekütid olid Margus Mäeorg, Taivo Villak, Kalle Voog ja Priit Kuus, viimane jõudis saagiks teha isegi 2 hirve.

Kui Olav ja Toivo käruga laskepaiga lähedale appi olid jõudnud, kuuldus ergus hommikupäikeses ATV mootorimüra ja heledalt kilkava koera häält. Tema saak oli ju! Pull oli nagu tellitult laskmiseks sobiv ehk meie keeles äbarik nii oma kehakuju kui alla 10 cm nässakatega seal, kus tõelisel põdrapullil sarved peast välja sirguvad.
Foto: Toivo Vaik

Kuna põdra populatsioon on meil väga maha käinud, siis olemegi kokku leppinud selles, et me ei küti sel aastal ühtegi päris-sarvepaari kandvat põdrapulli.

Tohooh, peab hakkama rohkem varju hoidma, paistab, et jahihooaeg on alanud!


Margus sai järjekordse kinnituse, et nii ta ise kui jahirelv on jahipidamiseks tipptasemel.
Fotod: Neeme Sinimeri

Kalle sai pärast uhket indiaanlase stiilis poseerimist teha saagi väljatoomisel ränka tööd, seetõttu saabus tema kütitud pullike jahilossi viimasena.
Pildi saatis Kalle Voog

Juba ainuüksi tänase loo põhjalikum lugemine annab pildi, mis mees see Taivo metsaradadel tegutsedes on. Ikka pauk ja loom!
Foto: Jürgen Tamm

Niipalju on siis pilte edukast jahist saabunud ja siiakohta sai need ka üles pandud.

Aga kui rahvas veidi enne üheksat jahi lõpetamiseks kogunema hakkas, jaotas jahijuhataja Arne Saagpakk jahilised kahte leeri. Esimesse need, kes olid looma küttinud või vähemalt mõnda eemalt silmanud. Teise need, kes ei küttinud ega olnud ka kedagi näinud. Vastavalt sellele kujunes hommik edasi.

Need, kes saaklooma ei lasknud ega polnud näinudki, saadeti poolelioleva abihoone juurde killustikku laiali kandma.

Teised, kes looma küttisid või vähemalt näinud olid, võisid astuda rikkalikult kaetud laua juurde head-paremat maitsma, mille olid oma toodete tutvustamiseks saatnud Linnamäe ja Rannarootsi lihatööstused. Hea oli tõepoolest!
Fotod: Kristel Hani

Sellisena see septembri esimene pool meil sai. Aga paremad päevad ootavad kindlasti veel ees. Järgmiseks ühisjahiks koguneme 23.septembri varahommikul hiljemalt kell 5.15.

KOHTUME JAHIL!