28.8.23

Luud-liikmed paika ja riided selga.

Pealkiri käib ikka ehitatava kõrvalhoone kohta. Nagu eelmises loos kirjas, jätkus töö nädal hiljem. Ei tahaks küll ära sõnuda, aga niipea kui korraldus antud, lendavad mehed-naised kohale nagu mesilased (või siis herilased). Sest töö vajab tegemist ja mitmed asjad peavad veel enne suurt jahti paika saama.

Tegevus koosnes peamiselt erinevate puitkondtruktsioonide täiendamisest maja stabiilsusest lähtuvalt. Et jätkutööd oleks juba katuse panemine ja seinte vooderdamine. Lõpuks uksed ja selline siis peaks kogu asi välja nägema. Aga varju alla saab asju panna juba nüüd.

Aga kõneleme taas piltide keeles nagu eelmisel korral. Seekordsed fototajad olid Toivo Vaik, Arne Saagpakk, Kristel Hani ja Madis Mets.


Tööd ei karda me, juhhei...Meie kõige suurem jahimees oli ka korraks kindla maa jalge alla saanud.Mis tööriistaga seal tullakse?

Kuuldi ju, et eelmisel korral oldi herilastega hädas...
ja eks neid punasekirjusid kerakesi kulub endalegi maiustamiseks ära.
Ka 88. eluaatat astuv jahimees on kohal. Hing ei lase kodus olla kui kaaslased tegutsevad.
Katsu ilma redelita pööningule minna... Teeks nüüd miskit omal käel või ootaks korraldused ära?
Hea tööriist on parim kvaliteedi toetaja. Seda teavad kõik profid ehitajad.
Puutöö teeb mõnusaks elektrilise saeketta pehme surin.

Ilmaennustus vist seekord peab.

Siin on igat masti insenere piisavalt. Meie paneme võssa.

Kas pole siht nüüd hõredam? Kiire käe ja täpse silmaga kütt jõuab nii laiast sihist üle tormava hirvepulli vanuse ja sarvede arengu ära määrata ning sihtimise ja tulemusliku tabamise kindlasti toime panna. Elu on näidanud, et see väide peab paika.

Silm on vinkel, nina sirkel...

 
Mulle hakkab tunduma, et neid rohelisi kiiri väljaajavaid kuubikuid võibki usaldada! Aga siiski: üheksa korda mõõda, enne kui lõikad!Kuidas meie eelkäijad küll maju ehitasid. Siis olid puutöö tegemiseks vaid käsisaag, kirves, peitel ja vasar. Ometi seisavad sadu aastaid vanad puumajad veel tänagi püsti.Välimuse järgi maja mis maja.

On aeg sarikate peale kolida.

Kus puutöö käsil, ega sealt või ometi puidusikk puududa. Vastasel juhul saavadki majad igipõlised.
Kaks teevad, üks abistab ja kuus juhendavad. Aga kuidas siis muidu tööga ühele poole saaks?
Sel aastal on teha vaid üks töö veel: asetada peale katuseplekk. Aga muus osas võib öelda, mis varjus, see varjus? Igatahes vihma põrandale enam ei saja ja sees võib liikuda juba kasvõi sokkides.

UUTE KOHTUMISTENI!